Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-09-16
USD 3,9116 -0,01%
EUR 4,3262 -0,31%
CHF 3,9500 -0,27%
GBP 4,8609 -0,20%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-09-17 10:19)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po wicej
17 wrzenia 2019
rdo: MeteoGroup

Kredyty samochodowe

Samochód w dzisiejszych czasach może uchodzić za oznakę bogactwa i dobrego bytu, zwłaszcza kiedy jest nowym, nieużywanym i bardzo drogim modelem. Niestety nie każdego stać na sfinansowanie takiego zakupu z własnej kieszeni, dlatego też zwraca się po pomoc do banku, zaciągając kredyt samochodowy.

Jednak wbrew ogólnej nazwie, kredytem takim można sfinalizować zakup motocykla, quadu, skutera, ciężarówki czy łodzi. Rolą klienta jest tylko wybranie satysfakcjonującego go pojazdu, a następnie zgłoszenie swojego wyboru do banku. Ten ostatni na podstawie przedstawionych danych ustala okres płatności, wysokość rat, oprocentowanie i ubezpieczenie. Wszystkie te czynniki są różne w zależności od marki samochodu, roku produkcji czy stanu technicznego. Klient jednak nie musi martwić się wyceną kredytu ani formalnościami – otrzymuje od kredytobiorcy jedną lub kilka propozycji konkretnego kredytu i to w jego gestii leży, czy którąś z nich zaakceptuje.

Z technicznych danych kredyty samochodowe charakteryzują się bardzo zmiennym oprocentowaniem od 6 do 11%, niektóre banki wymagają też wkładu własnego klienta w zakup samochodu. W większości przypadków nie jest to jednak konieczne i instytucja finansowa pokrywa 100% kosztów pojazdu, ale jednocześnie banki pobierają prowizję – zazwyczaj w wysokości 5%. Różny jest też okres kredytowania, który waha się między czasem 5 i 10 lat.

Dodaj komentarz

  

  

  

Możesz użyć tych tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przepisz poniższe słowa. Możesz tego uniknąć i zarezerwować swój nick rejestrując się.