Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-09-16
USD 3,9116 -0,01%
EUR 4,3262 -0,31%
CHF 3,9500 -0,27%
GBP 4,8609 -0,20%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-09-17 10:49)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po wicej
17 wrzenia 2019
rdo: MeteoGroup

Kredyty odnawialne

Każdy kredytobiorca marzy o tym, aby mieć ciągły dostęp do gotówki nisko oprocentowanej, a przy tym nie musieć informować banku o tym, na jaki cel zamierza ją przeznaczyć. Dziwi zatem stosunkowo małe zainteresowanie takiej formy finansowej, jaką są kredyty odnawialne, dostępnie obecnie w większości banków w Polsce.

Ich działanie jest bardzo proste: zaciągając w banku taki kredyt ustalamy górną jego sumę, której nie możemy przekroczyć. Jednocześnie nasze konto osobiste zostaje połączone z kredytem, co oznacza, że z pożyczonej sumy możemy korzystać w każdej chwili – ale nie musimy, jeśli na naszym rachunku jest wystarczająca kwota pieniędzy własnych. Jeśli zaś przykładowo dokonujemy większych zakupów i przekroczymy sumę osobistych oszczędności – zadziałają pieniądze pobrane z kredytu, a saldo na rachunku stanie się minusowe. Od tej chwili bank zaczyna naliczać odsetki, ale robi to jedynie do momentu, póki saldo konta znów nie stanie się dodatnie. Dzięki temu płacimy oprocentowanie jedynie od czasu faktycznego zadłużenia i od sumy, którą z kredytu zużyliśmy.

Tym samym poprzez dodatnie saldo konta kredyt odnawialny nam się zwrócił i znów możemy bez problemu z niego skorzystać w następnej kryzysowej finansowo sytuacji. Takie działanie pozwala na maksymalne zmniejszenie oprocentowania kredytu, jednocześnie jednak banki godzą się na podpisywanie umów o kredytach odnawialnych jedynie na okres roku.

Dodaj komentarz

  

  

  

Możesz użyć tych tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przepisz poniższe słowa. Możesz tego uniknąć i zarezerwować swój nick rejestrując się.